Městská knihovna Nýrsko : Aktuality

Přeskočit navigaci

[11.07.18]
Prosíme zájemce o kurzy power jógy, aby se kvůli časovému rozvržení kurzů přihlásili do 27. července. Děkujeme
Zde si můžete zavzpomínat na uskutečněné akce.
Vážení uživatelé, v době letních prázdnin od 2. července do 31. srpna bude upravena provozní doba v městské knihovně. Otevřeno bude PO - ČT 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00.
Oldřich z Chlumu – román a skutečnost Setkání se spisovatelem a historikem Vlastimilem Vondruškou není klasickou besedou, není to ani přednáška, ale jak sám říká, jde o one-man-show, v němž se pokouší zábavně vyprávět o životě, své literární tvorbě a také o životě našich předků. Není to ovšem pohled obrácený jen do minulosti, protože dějiny se neustále opakují, někdy až s děsivou pravidelností. I tom bude řeč. Stejně jako Vondruškovy knihy, ani tento pořad nepostrádá nadhled, ale je současně postaven na reálných faktech. Je toho hodně z odkazu našich předků, čím bychom se měli podle něj inspirovat. A nejen my, ale především mocní tohoto světa, protože národ, který zapomene na svou minulost, ztratí budoucnost. Beseda se uskuteční 11. září od 18.00 hodin v sále Kulturního domu Nýrsko. Vstupenky jsou v předprodeji v Městské knihovně Nýrsko.
Vážení čtenáři, od 1. února 2018 nebudou upomínky na vrácení vámi vypůjčených knih zasílány písemnou formou. Písemně obdržíte pouze upomínací dopis, který je 4. upozorněním k vrácení knih. K upomínání budeme využívat vámi uvedenou e-mailovou adresu. Pokud adresu nemáte nahlášenou, můžete tak kdykoliv učinit. Děkujeme za pochopení.
Městská knihovna Nýrsko oznamuje svým uživatelům, že od 2. ledna 2017 dochází ke změně provozní doby.
Vážení čtenáři, pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit do knihovny v termínu, kdy je třeba vrátit výpůjčky, můžete si je prodloužit následujícími způsoby:
[18.11.13]
Jak se naučit číst 2x efektivněji? Městská knihovna Nýrsko nabízí svým uživatelům bezplatný online kurz rychlého čtení.
Městská knihovna velice děkuje všem, kdo přispěli sponzorským darem a podpořili dětské čtenářství.
Vážení uživatelé Městské knihovny Nýrsko. Nabízíme vám možnost automatického zasílání informací knihovny (akce, změny provozní doby apod.) na vaši e-mailovou adresu. Pokud o tuto službu máte zájem, sdělte v knihovně své kontaktní údaje.
Kampaň zaměřená na podporu četby, kterou připravil Svaz českých knihkupců a nakladatelů ve spolupráci se společností Svět knihy. Pilotní desetiminutový komiksový klip se skládá z živých vstupů známých osobností.