Městská knihovna Nýrsko : Aktuality

Přeskočit navigaci

[18.04.18]
Dechová hudba Domažličanka hraje už od roku 2000. Nyní máte možnost si poslechnout jejich písničky, které zahrají 20. dubna od 17 hodin v KD - DDM. Bude stlová úprava sálu, kde bude místo na tancování v přísálí. Vstupenky můžete koupit v MěK Nýrsko od 12. března. Vstupné: 150 Kč.
Další pokračování přednášky pana Jana Jiráka, která nás zavede do posledních týdnů druhé světové války v klatovském regionu. Uskuteční se 3. května od 18 hodin v sále MěK Nýrsko. Vstupné 70 Kč.
[16.04.18]
Hrneček = HRavá NEvšední ČEtba Knih. Volnočasová aktivita pro děti 1. - 4. ročníků. Budeme si číst, povídat, bavit se, hrát si se slovy, pracovat s knihami a dáme si odpolední čaj. Knihovna pořádá HRNEČEK ve spolupráci s Ambulancí klinické logopedie PhDr. et Mgr. Markéty Štochlové. Počet míst je omezen.Probíhá každou středu od 15.00 v dětském oddělení MěK.
[06.04.18]
Každoroční slet čarodějnic, čarodějů, kouzelníků, kouzelnic, ježibab, babizen a další havěti se tentokrát uskuteční na náměstí v Nýrsku v pondělí 30. dubna od 16.00 hodin. Přijďte si zakřepčit, zaskřehotat, zazpívat, zatančit, vyměnit čarodějnické zkušenosti, ochutnat ježibabí mlsy, navštívit čarodějný zvířecí koutek a strašidelnou dílnu. Čekají na vás čarodějnické úkoly, fotokoutek a překvapení. Chybět nebude ani čarodějnický průvod a opékání buřtů.
Další pohádkové čtení, na které nám zavítá čarodějnice. Bude se číst pohádka pro děti, ale nebude chybět ani výtvarná dílnička. Čtení se uskuteční 26. dubna od 16.30 v MěK Nýrsko.
[21.03.18]
Od pondělí 26. března bude probíhat jen jedna hodina Power jógy a to od 17.00 hodin.
V MěK Nýrsko se 25. května 2018 uskuteční již 18. ročník Noci s Andersenem. Letošní téma je Pejsek a kočička. Děti je nutné přihlásit přímo v MěK Nýrsko do 10. května 2018. Dobrodružné nocování je určeno pro děti 1. - 4. ročníků.
Vážení čtenáři, od 1. února 2018 nebudou upomínky na vrácení vámi vypůjčených knih zasílány písemnou formou. Písemně obdržíte pouze upomínací dopis, který je 4. upozorněním k vrácení knih. K upomínání budeme využívat vámi uvedenou e-mailovou adresu. Pokud adresu nemáte nahlášenou, můžete tak kdykoliv učinit. Děkujeme za pochopení.
Zde si můžete zavzpomínat na uskutečněné akce.
Městská knihovna Nýrsko oznamuje svým uživatelům, že od 2. ledna 2017 dochází ke změně provozní doby.
Vážení čtenáři, pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit do knihovny v termínu, kdy je třeba vrátit výpůjčky, můžete si je prodloužit následujícími způsoby:
[18.11.13]
Jak se naučit číst 2x efektivněji? Městská knihovna Nýrsko nabízí svým uživatelům bezplatný online kurz rychlého čtení.
Městská knihovna velice děkuje všem, kdo přispěli sponzorským darem a podpořili dětské čtenářství.
Vážení uživatelé Městské knihovny Nýrsko. Nabízíme vám možnost automatického zasílání informací knihovny (akce, změny provozní doby apod.) na vaši e-mailovou adresu. Pokud o tuto službu máte zájem, sdělte v knihovně své kontaktní údaje.
Kampaň zaměřená na podporu četby, kterou připravil Svaz českých knihkupců a nakladatelů ve spolupráci se společností Svět knihy. Pilotní desetiminutový komiksový klip se skládá z živých vstupů známých osobností.